چطوری کتابخانه ی اندنوت خود را با دیگران به اشتراک بذاریم؟

چطوری کتابخانه ی اندنوت خود را با دیگران به اشتراک بذاریم؟

فهرست مطالب

در این مقاله آموزشی راه های مختلفی برای به اشتراک گذاشتن فایلهای کتابخانه اندنوت به شما خواهیم گفت.  هدف از به اشتراک گذاشتن فایلهای کتابخانه، تبادل دانش و اطلاعات، مطلع شدن هم تیمی ها از رفرنس هایی که ما استفاده کردیم، مرتب سازی فایل های مربوط به سرچ سیستماتیک، مدیریت بهتر فایلها و یکدست سازی آنها، جمع آوری تمامی منابع کتابخانه اعضای تیم، تعامل علمی با همکاران و دانشجویان و… می­باشد. دلیل اینکه راه­های مختلف وجود داره اینه که اهداف مختلفی برای به اشتراک گذاشتن محتوای کتابخانه منابع وجود داره که با توجه به هدف تعیین شده، شما میتونین راه مناسب رو پیش ببرین.

قبل از اینکه مقاله رو بخونید و ویدئوی آموزشی رو ببینید لطفا به این سه سوال پاسخ بدین؛

راه حل های به اشتراک گذاشتن فایل کتابخانه اندنوت

راه حل اول: کل فایل و فولدر اندنوت رو تبدیل به فایل زیپ کرده و برای دیگران به اشتراک بذارید.

راه حل دوم: مقالات یا پروژه ای که مد نظر شما هست را انتخاب و بعد وارد کتابخانه اندنوت جدید کنید و بعد به اشتراک بذارید.

راه حل سوم: فایل اندنوت را از طریق قسمت فایل (file….> compress library) به صورت مستقیم فشرده کنید و به صورت تک فایل به اشتراک بذارید.( در ویدئوی آموزشی به صورت کامل توصیح دادیم)

راه حل چهارم: از فایل اندنوت خود خروجی بگیرید (file…> export….> save as type). تایپ مورد نظر را با توجه به اینکه قصد دارید با چه هدفی برای دیگران به اشتراک بگذارید، میتوانید مشخص کنید. اگر فردی که میخواهید فایل کتابخانه­تان برایش ارسال کنید، از مندلی استفاده میکند باید تایپ خروجی را روی xml تنظیم کنید. اگر فرد مورد نظر فقط قصد اطلاع از عنوان و استرکت مقالات شما را دارد میتوانید به صورت فایل ورد برای ایشان ارسال کنید که باید روی تایپ rtf تنظیم کنید.

ویدئوی آموزشی

به اشتراک گذاری رفرنس ها

برای اشتراک گذاری فایلهای کتابخانه اندنوت شما میتونین از ایمیل، شبکه های اجتماعی، گروه های تحقیقاتی در لینکدین و بستری که پروژه­ های مختلف در آن هماهنگ می­شود، استفاده کنید متاسفانه ما ایرانی ها نمیتونیم از گزینه مستقیم share برای به اشتراک گذراشتن اطلاعات کتابخانه­ی اندنوت استفاده کنیم، پس به سراغ راه های دیگه خواهیم رفت که واقعا کاربردی هستند. (لطفا ویدئوی آموزشی را با دقت ببینید).

سخن پایانی

به طور خلاصه اشتراک گذاری رفرنس­های کتابخانه خود با دیگران یک فعالیت موثر و حائز اهمیت برای پروژه ­های تحقیقاتی است. این فعالیت میتواند ما را برای تحقق اهداف علمی­مان کمک کند و علاوه بر این باعث افزایش تعاملات علمی و تحقیقاتی در جامعه علمی می­شود. مطلع بودن از این راه­ های به اشتراک گذاری به شما برای مدیریت پروژه های تحقیقی­تان کمک خواهدکرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است