0
محمد کمری مدرس و مدیر ژیوارآموزان

پل های ارتباطی

محمد کمری _ آشنایی با محمد کمری، هم‌بنیانگذار ژیوارآموزان

مهارت ها

مدیریت 97
خلاقیت و نوآوری96
پاسخگویی به سوالات95
قدرت انتقال اطلاعات99

بیوگرافی محمد کمری

من متولد 22 تیرماه 1378 هستم. از پانزده سالگی به بعد حتی یک روز را بدون مطالعه نگذرانده‌ام و آموزش بخش جدایی ناپذیر زندگی‌ام است. سال 96 به عنوان دانشجوی پرستاری به شهر یزد رفتم و در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی مشغول تحصیل شدم. بلافاصله پس از ورود به دانشگاه در کارگاه‌های مختلف آموزشی شرکت کردم، اولین کارگاه مربوط به پروپوزال نویسی بود که توسط انجمن علمی بیهوشی و کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پیراپزشکی یزد برگزار شد. کمتر از دو ماه بعد از ورودم به دانشگاه در شهرم زلزله بزرگی اتفاق افتاد که باعث مرگ تعداد زیادی از اعضای خانواده و دوستانم شد، این اتفال از نظر روحی تاثیرات منفی زیادی بر عملکرد من داشت، اما با این اوصاف باز هم آموزش دیدن و مطالعه را متوقف نکردم.

 تابستان 97 زمانی که تصمیم داشتم به شکل جدی پژوهش را شروع کنم و شدیدا مشتاق حضور در مدارس تابستانه‌ی پژوهش بودم، شرایط به شکلی پیش رفت که مجبور شدم به جای مدرسه تابستانه، تمام وقتم را با آجر و سیمان و آهن، مشغول بازسازی خرابه‌های مانده از خانه‌مان باشم. آن روزها با تمام احساسات منفی ناشی از دور شدن از فضای آموزشی دلخواهم دست و پنجه نرم میکردم تا اینکه خیلی اتفاقی شرایط به شکلی پیش رفت که با یک دوره‌ی آموزشی غیرحضوری آشنا شدم، اما این دوره برای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بود و امکان حضور من نبود، با مذاکرات زیاد بالاخره توانستم اجازه حضور یک گروه از دانشگاه علوم پزشکی یزد را بگیرم و در آن دوره شرکت کردیم و نتیجه‌ی آن اولین پروپوزال رسمی من و گروهم شد.

یکسال بعد، زمانی که با آسودگی خاطر در مدرسه تابستانه ثبت نام میکردم با خودم گفتم؛ چند نفر در ایران ممکن است شرایط سال گذشته‌ی من را داشته باشند؟ عادلانه است که کاری برای آنها نکنم؟ همین سوال باعث شد با تمام وجودم برای “ایجاد امکان آموزش دیدن برای هرکسی، با هر شرایطی و درهرجایی” تلاش کنم. نتیجه‌ی آن ایجاد مجموعه‌ای به اسم ژیوارآموزان بود و در این مجموعه بیشتر از چهار سال است که به عنوان مدیر، مدرس و رئیس هیئت مدیره مشغول فعالیت هستم.

سوابق فعالیتهای محمد کمری

سوابق آموزشی آکادمیک

سوابق تدریس محمد کمری

علایق و سرگرمی‌های محمد کمری

من علاوه بر فعالیت در زمینه تخصصی رشته خودم که پرستاری است و البته حیطه تخصصی‌ام که در این سالها آموزش پژوهش بوده، بشدت علاقه‌مند به ادبیات تطبیقی، فیلم و موسیقی هستم. ادبیات تطبیقی شاخه‌ای از ادبیات است که به مطالعه‌ی شاهکارهای ادبیات ملل مختلف و بررسی شباهتهای آنها میپردازد، مثلا اگر ادیسه را خوانده باشید میبینید که شباهتهای بسیاری با هفت خوان رستم دارد، اما آیا فردوسی ادیسه‌ی هومر را خوانده بود؟ یا در داستانهای عاشقانه‌ی شکسپیر شباهت‌های زیادی با عاشقانه‌های نظامی هست. یکی از تفریحات من مطالعه این آثار و بررسی عمیق آنهاست. در دنیای فیلم و سریال هم تقریبا هیچ شاهکاری نمانده که ندیده باشم یا در لیست انتظارم نباشد، از لیست 250 فیلم برتر وبسایت IMDB گرفته تا آثار پیشنهادی اساتیدم.

البته اینها فقط بخشی از فعالیتهای روزانه من هستند، بخشی از سال 96 تا کنون حتی یک روز را بدون آن نگذرانده‌ام، موضوع توسعه فردی و رشد مهارتهای شخصی است. اعتقاد دارم که دنیای امروز با سرعت خیلی بیشتری نسبت به ده یا پانزده سال پیش در حال رشد و تغییر است و فقط کسانی میتوانند با این تغییرات همراه شوند که مدام در حال توسعه‌ی فعالیتهای خودشان باشند. در این سالها مورادی مانند تفکر نقادانه، اعتماد به نفس، سخنرانی، بازاریابی و فروش، آموزش کیفی، ارتباط موثر، هدفگذاری و برنامه ریزی، سایکوسایبرنتیک و… در برنامه آموزشی من بوده و هستند. به علاوه مطالعه کتابهای جدید حوزه توسعه فردی و موفقیت یک بخش ثابت از برنامه روزانه من است.

رویای محمد کمری

همه‌ی کسانی که من را میشناسند به خوبی میدانند که من دو هدف بزرگ دارم، اولین هدف رسیدن به رضایت از عملکرد شخصی‌ام است، با اتفاقاتی که در زندگی‌ام تجربه کرده‌ام به خوبی میدانم که هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و هیچ تضمینی وجود ندارد که فردا زنده باشم، به همین خاطر تمام تلاشم را میکنم که هر روزم بهترین روز زندگی‌ام باشد و عملکرد قابل قبولی داشته باشم. رویای من این است که تاثیر کارهایم را بر خودم، دوستانم و جامعه‌ای که در آن زندگی میکنم ببینم. همچنین مدتهاست که با فعالیت در ژیوارآموزان به دنیال تحقق یک هدف هستم؛ “برابری آموزشی”. این کلمه بزرگترین انگیزه من برای ادامه دادن به فعالیتهایم است. اعتقاد دارم که هرچیزی با آموزش میتواند بهتر شود و هیچ‌کس نباید به خاطر مشکلات مالی یا جبر فرهنگی و جغرافیایی از آموزش دیدن محروم باشد. من با تمام وجودم برای ایجاد امکان آموزش دیدن برای همه تلاش میکنم و این بزرگترین هدف زندگی‌ام تا امروز است.

توصیه محمد کمری به دانشجویان به عنوان یک کارآفرین، مدیر، مدرس و دانشجو

برای من توصیه یا نصیحت معنی خاصی ندارد، ابدا عادت به اینکار ندارم، هروقت هم اینکار را کرده‌ام در واقع مخاطب بیشتر خودم بوده‌ام تا فردی که در مقابلم بوده. الان هم باز به خودم میگویم، برای موفق شدن هیچ رازی وجود ندارد، همه چیز به این بستگی دارد که باور کنیم میتوانیم و بعد برای خواسته‌مان یک برنامه منظم داشته باشیم. البته برنامه داشتن کافی نیست، باید به برنامه پایبند باشیم و با چالشهایی که در مسیرمان هستند مواجه شویم. توصیه‌ام به خودم و هرکسی که این جملات را میخواند این است: سریع تصمیم بگیر، روی تصمیمت پافشاری کن، فقط وقتی که مجبور بودی به تغییر برنامه و تصمیم فکر کن، تا پای جانت روی برنامه‌ات بمان و تسلیم نشو. اگر اینکار را بکنی روزی داستانی برای تعریف کردن برای نوه‌هایت خواهی داشت.

دوره‌های آموزشی محمد کمری در ژیوارآموزان

دوره جامع آموزش مقدمات پژوهش

49,000 تومان
09:30ساعت
782

چک لیست پروپوزال نویسی

49,000 تومان
183
دوره های مدرس
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است